Tetoválás utókezelési útmutató #útmutatók
3-5. nap: second skin fólia
Ez egy speciális fólia, ami légáteresztő, viszont semmilyen szennyeződést nem enged be, szóval a tetoválásod biztonságban van alatta. Vízlepergető, úgyhogy lehet vele zuhanyozni, csak óvatosan, mert a melegvíztől engedhet a ragasztója. Tehát ráfolyhat a víz, de sokáig ne tartsátok alatta.
Tűnhet úgy, mintha a fólia alatt megfolyt volna a tetoválás, attól nem kell megijedni, teljesen természetes, hogy enged még magából frissen festéket.
Second skin leszedése
Meleg víz alá tartva érdemes leszedni, szépen, lassan, óvatosan. Maradhat ragasztó a bőrön, azt nem szabad lekapargatni, majd a krémezésnél lekopik magától. A tetoválásban kárt nem fog tenni. Fólia eltávolítása után zuhanyzásnál nyugodtan át lehet mosni tusfürdővel.
Ha már nincs rajta a second skin, kezdődik a ✨ 2 hetes szabály ✨
-
2 hétig kell kenni utókezelő krémmel (bephanten kenőcs/krém, tattoomed after) naponta 3-4 alkalommal, nagyon vékonyan.
Éppen csak csillogjon a bőr, ne álljon rajta a krém.
-
2 hétig nem érheti nap.
Ez azért fontos, mert ott még érzékeny az új bőr, pillanatok alatt le lehet égni, ami gyulladáshoz vezethet.
-
2 hétig tilos áztatni.
Tehát a zuhanyzás mehet, de kádfürdőzés, strandolás nem megengedett ebben az időszakban, mert könnyen megfakulhat a friss minta. A viszketés normális, nem szabad kavargatni, piszkálgatni. Ha viszket, krémezd be, az nyugtatja kicsit.
Ha bármi eltérést tapasztalsz a gyógyulás során, kérlek küldj nekünk képet a tetoválásról, és segítünk. Buta kérdés nincs, szóval bátran írjatok, mindenki érdeke, hogy rendben menjen a folyamat.